Twoje dziecko chce mieć psa lub kota? Koniecznie TO przeczytaj!

Mamo! Tato! Chcę mieć pieska/kotka! 

Znacie to! Prawda?

U Nas temat posiadania czworonoga w domu nie został jeszcze poruszony przez syna, za to mój mąż nie raz nawijał mi makaron na uszy. Wychował się na wsi, w domu, gdzie psy i koty były zawsze. Ja w dzieciństwie też miałam psa, który niestety zginął tragicznie pod kołami rozpędzonego motoru. Wszyscy bardzo to przeżyli i rodzice nie zdecydowali się już na kolejne zwierzę. Nie o tym jednak chciałam napisać. Od dawna wiemy, jak zwierzę w domu korzystnie wpływa  na rozwój dziecka. Pomaga mu ono zrozumieć otaczającą Nas przyrodę, uczy szacunku do istot żywych oraz ułatwia mu rozróżnić i zrozumieć świat uczuć (zwierzę też je posiada). Decyzja o posiadaniu w domu pupila często nie jest łatwa i nie powinna odbywać się pochopnie, zwłaszcza że żyjemy w bardzo zabieganych czasach.

DO SEDNA

Gdy jednak zdecydujecie się na zwierzę w domu, warto się do tego przygotować (nie tylko finansowo, ale i mentalnie). I tu z pomocą rusza Nam książka od wydawnictwa POLARNY LIS „PSY I KOTY POD LUPĄ NAUKOWCÓW”.

Pozycja idealna zarówno dla małych, jak i dużych. Książka podzielona jest na rozdziały o psach i kotach, mimo to tworzy spójną całość. Teksty przedstawione są w sposób humorystyczny, zawierają wiele cennych informacji i ciekawostek ze świata tych czworonogów. Autor książki, przy jej pisaniu, korzystał z licznych publikacji naukowych oraz wywiadów ze specjalistami, m.in. weterynarzami, badaczami zwierzęcych zachowań oraz genetykami. W każdym rozdziale znajdziemy również wskazówki na co zwrócić uwagę, co robić, a czego nie. Ułatwi Nam to wytłumaczenie dziecku pewnych zasad, jak postępować ze swoim czworonogiem, byście zarówno on, jak i Wy byli zadowoleni. Polecam dodatkowo (może zwłaszcza?) ze względu na niecodzienne i niebanalne ilustracje, na których często sama zawieszam oko. Syn (3 lata), mimo że nie umie czytać, nie potrafi przejść koło tej książki obojętnie i nie ukrywam, że to właśnie obrazki skupiają całą jego uwagę.

 

Zachęcam do zapoznania się z książką „Psy i koty pod lupą naukowców”. Z pewnością zaciekawi ona nie tylko Wasze dzieci, ale również Was samych, dzięki nowinkom ze świata zwierząt, o których nawet dorośli nie mają pojęcia. Bo przecież nie wiecie, że ogon psa porusza się bardziej w prawo lub bardziej w lewo w zależności od tego, co jego właściciel chce nam zakomunikować. Co nie? Czy tylko ja nie wiedziałam?

Poniżej zamieszczam Wam informację, gdzie możecie nabyć książkę. SZYBKO, SZYBKO póki są :):):) ↓

Kochani dokonując zakupu, poprzez kliknięcie w link bezpośrednio z mojego bloga, wspieracie mnie w jego tworzeniu oraz umożliwiacie otrzymanie niewielkiej prowizji od sprzedanej książki. Dziękuję 😀❤

Jeśli spodobał Ci się ten post polub go, udostępnij lub zostaw komentarz. Będzie mi niezmiernie miło.

Ściskam.

Książki dla dzieci

polecane
od 31 25
 • ISBN: 9788394650933 
 • Oprawa: twarda 
 • Autor: Antonio Fischetti 
zobacz również
od 17 60
 • ISBN: 9788363590291 
 • Oprawa: broszurowa 
 • Autor: Agnieszka Bala 
zobacz również
od 17 60
 • ISBN: 9788363590284 
 • Oprawa: broszurowa 
 • Autor: Agnieszka Bala 
zobacz również
od 20 97
 • ISBN: 9780141354224 
 • Oprawa: miękka 
 • Autor: Kinney, Jeff 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *